Kada se na sceni Evrovizije 2026 u Beču pojavio Boy George, mnogi su vjerovali da će San Marino bez problema izboriti veliko finale. Ipak, publika u prvom polufinalu odlučila je drugačije, pa pjesma „Superstar”, koju su izveli Senhit i legendarni frontmen grupe Culture Club, nije dobila dovoljan broj glasova za prolazak dalje.
Kako prenosi Index.hr, razočaranje zbog ispadanja nije sakrio ni sam Boy George, ali je jasno poručio da mu je cijelo iskustvo ostalo u fantastičnom sjećanju.
Slavni britanski muzičar, koji danas ima 64 godine, nastupio je kao specijalni gost uz italijansku pjevačicu Senhit, a njihov energični nastup bio je jedan od zapaženijih tokom prve polufinalne večeri. Ipak, ni status svjetske muzičke ikone nije bio dovoljan da dvojac dovede među deset najboljih koji su prošli u finale.
Za San Marino ovo predstavlja još jedan neuspješan pokušaj da uz pomoć međunarodnih zvijezda napravi ozbiljniji rezultat na Evroviziji. Mnogi se i dalje sjećaju saradnje sa reperom Flo Rida iz 2021. godine, kada je ta mala država pokušala da privuče dodatnu pažnju evropske publike.
Nekoliko sati nakon ispadanja, Boy George oglasio se na društvenoj mreži X i zahvalio svima koji su glasali za njih.
„Ako ste glasali za nas, mnogo vam hvala. Tužan sam što nismo prošli u finale, ali moje evrovizijsko iskustvo bilo je fantastično. Ne bih mijenjao ni minut. Hvala Senhit i cijeloj delegaciji San Marina”, napisao je muzičar.
Istovremeno je otkrio da njihova saradnja neće stati samo na evrovizijskom nastupu. Publiku uskoro očekuje i novo zajedničko pojavljivanje, pošto će Senhit nastupiti na koncertu benda Culture Club u Milanu tokom jula.
Ispod njegove objave ubrzo su se pojavile hiljade poruka podrške fanova koji smatraju da je upravo on bio jedan od najvećih aduta ovogodišnjeg takmičenja. Brojni obožavaoci poručili su da je pjesma „Superstar” donijela pozitivnu energiju i atmosferu koja je, prema njihovom mišljenju, nepravedno ostala bez finala.